Karkasiniai,skydiniai namai

Kovas 29, 2018

Karkasinio namo siena gali būti šiltinama stiklo vata, akmens vata, ekovata  arba poliuretanu. Karkasinio namo sienų šiltinimas – tai labai atsakingas darbas, norint  kad namuose būtu šilta ir jauku. Karkasinio namo sienos ir stogas labiausiai kontaktuoja su išorine aplinka ir tokiu būdu gali praleisti šaltį. Norint turėti šiltus namus reikia pasirūpinti ne tik šiltinimo medžiaga, bet ir jos apsauga, iš vidaus montuojama garo izoliacija, iš lauko difuzinė plėvelė ir apsauga nuo vėjo.

Stiklo vata susideda iš  kvarcinio smėlio ir stiklo. Stiklo vata užpildo netaisyklingos formos ertmes, o tai itin svarbu šiltinant keturšlaičius, dvišlaičius ar kitus sudėtingus stogus bei pertvaras. Stiklo vata yra lengvesnė už akmens vatą.

Stiklo vata lydosi 600-650 ˚C temperatūroje. Ji sulaiko liepsnos plitimą ir spartų temperatūros augimą gretimoje patalpoje.Stiklo vata gali padėti susilpninti tiek oru sklindančius, tiek smūginius garsus. Stiklo vata neskatina ir nepalaiko bakterijų ar grybų augimo bei yra chemiškai neutrali – nesukelia metalų korozijos.

Akmens vata gaminama iš bazalto ir uolienų, kalnų pramonės šlakų. Tai pluoštinė, šilumą sulaikanti medžiaga. Ji nedegi, pradeda lydytis 1100oC karštyje. Trumpi skirtingomis kryptimis orientuoti plaušai gerai izoliuoja ir garsą. Vatos medžiaga yra tanki, gali atlaikyti didesnę apkrovą (vidutinis medžiagos tankumas - apie 35 kg/m3). Medžiagos plokštės lengvai pjaustomos ir montuojamos. Mineralinė vata, ypač plokštės, elastingumu nepasižymi

Ekovatos šilumos laidumo koeficientas yra 0,039, o 20 cm storio šios vatos varža R siekia 5,13. Tokia pati yra ir mineralinių vatų varža. Tačiau ekovata kartais gali būti pranašesnė, nes montuojama be suduriamųjų siūlių. Mineralinės vatos montavimo metu sandūrų siūlėse gali likti plyšių. Pro juos prarandama šiluma. Ekovatos montavimo metu siūlių nelieka, nes biri medžiaga paskleidžiama vientisu tolygiu sluoksniu. Sudrėkintą ekovatą specialiu įtaisu ant šiltinamojo paviršiaus galima užpurkšti, kaip poliuretanines putas. Išdžiuvusi vata sukietėja. Ekovata - nedegi medžiaga. Aukštoje temperatūroje ji nedega, o smilksta.

Medinio karkaso šiltinimas poliuretanu yra labai efektyvus šiltinimo būdas, todėl reikalingas mažesnis tūris nei kitomis medžiagomis, kad pasiektų tų analogiškų medžiagų varžą. Tačiau poliuretanas yra ganėtinai degus, dažniausiai labai brangus, cheminė medžiaga ir gerai izoliuojanti garsą. Priklausomai nuo pasirinkto pūtimo būdo, medžiaga būna kieta arba minkšta. Kieta medžiaga yra brangesnė, bet su geresnėmis savybėmis. Šiltinimo kaina yra ženkliai didesnė, nei vatos.